Şerit Led Nedir ?

  • |

Şerit Led  Nedir ? Küçük led ampüllerin ince bir şerit üzerine yapıştırılması ile oluşturun bir görsel aydınlatma cihazıdır. Tek çipli ve üç çipli olanları mevcut olmakla birlikte yaygın olarak tek çipli ve metrede 60 led bulunan şerit led'ler kullanılmaktadır. Bununla beraber metrede 30 led bulunduran 3 çipli ledler de mevcuttur. Hiç düşündünüz mü; Thomas Edison olmasaydı siz burada olur muydunuz şu an?

Şerit Led

şerit led nedir?İlk önce ampul olarak girdi hayatımıza sonrasında yılların verdiği bilgi, deneyim, teknoloji sayesinde evrim geçirerek Led olarak karşımıza çıktı. Bu sürecin bu kadar gelişmesinde başlangıç noktasının önemi büyüktür. Çünkü insanların bir tuşa basmakla aydınlığa kavuşmanın rahatlığını öğrenmesi, bunu icat etmekle başladı. Bu rahatlığı gören insanlar aslında bunun ne kadar önemli olduğunu fark etti ve bu alanda çok fazla araştırma yapmaya başladı. Sonunda bu araştırmalar Led olacak sonuç verdi. Olmazsa olmazlarımız arasına giren küçük, minik ama koskoca enerji devi olan Led’ten bahsediyoruz. Artık hayatımızın her köşesinde mevcut durumdadır. Bu icat ışığın belki de en iyi kullanım yöntemini oluşturmaktadır. Ampuldeki elektrotları geliştirerek bunları şerit haline getirmek bugün çok kullanım alanı olan bir icat olmuştur. Led özellikle şerit şeklinde olanı ile ülkemizde çok fazla tutulmuştur. Her tarafta sıkça görebileceğiniz şerit ışıklandırmaların hepsi LED’dir. Bu nedenle yaygın kullanım payı nedeniyle de bu icat bizim için önemli bir hal almıştır. Light Emitting Diode ( ışık saçan diyot ) yani Led. Önemli arz mekânlarının tercihi, hatta araçların bile, bir minibüse bindiğinde aydınlatmasına bakın “Şerit Led“ evimizde birçoğumuzun televizyonu led tv, akşamları parkta yürüyüş güzel olur değil mi? Aydınlatmasına bakın “Led Projektör” iş yerimizde, ofislerimizde birçok alanlarda tercihimiz olmuştur mesela: “Panel Led“ Aslında kendisini hissettirmeyen fakat bize her alanda kolaylıklar sağlayan, işimizi kolaylaştıran, varlığından haberimiz bile olmayan ama daima kullandığımız bir maddedir. Led aydınlatmalar biraz daha kibar aydınlatmalardır. İnsanın gözünü yormaz ve estetik bir görüntü oluştururlar. Düşünsenize binanızın Led ile döşendiğini, geceleri ne güzel bir görüntü oluşur. Bunun yanında Led’i döşeyen kişiye de bağlıdır bu estetik. Renk uyumu ve ışık gücü gibi şeyler önemlidir. Aksi takdirde LEd’in estetik ışığı bile yanlış uygulama da sırıtacaktır. Bu nedenle siz de bizim gibi tecrübeli firmaları seçin ki yapılan iş faydalı olsun. Referanslarımızdan bu güne kadar yaptığımız işleri görebilirsiniz. Bu sayede ne kadar güzel işler çıkardığımızı gözlerinizle görebilirsiniz.

Şerit Led Ürünlerimiz İçin Tıklayın

LED Nedir?

LED İngilizce ’den dilimize geçmiş, Light Emitting Diode kelimelerinin baş harflerinden oluşan Türkçe, ışık yayan diot şeklinde çevrilebilecek bir aydınlatma aracıdır. 1907 yılında ilk keşfedildiğinde sadece kırmızı ışık yaydığından çok kullanım alanı bulamamış kendine Ledler. 1990’lı yıllarda asıl gelişmeye başladığında sarı, beyaz, mavi ve yeşil renkler de üretir olan Led şerit, özellikle iç dekorasyonda yoğun talep gördü. Led aydınlatma, az enerji ile uzun süre aydınlatma sağladıkları için, üstelik de ultraviyole ışın yaymadıkları için hem tasarruf sağlar hem de insan sağlığına zararları bulunmaz. Led aydınlatma sistemleri ampul, florasan, şerit gibi çeşitli şekillerde olabilmektedir ki, bu da kullanım alanlarını arttırmaktadır. İç dekorasyon, reklam, turizm ve otomotiv gibi görselliğin önemli olduğu alanlarda Led aydınlatma tercih edilir. Güzel ülkemizde, son on yıldır yoğun olarak kullanılmaktadır. Otomobil farları ve uzaktan kumandalarda bile kullanılabilmektedir.

Dekorasyonda Led Şerit

Son yıllarda işinden yorgun gelen çalışanlar, evinin ışıl ışıl aydınlatılmış olmasını istiyor. Ev aydınlatılırken de gözler yorulmamalı. Tabii led şerit, bu tür ihtiyaçlar için şık, doğal, soft ve ferahlatıcı aydınlatma seçenekleri ile kullanıcının huzurunu da sağlıyor. Kitap okurken bile sert ışık gelince gözleriniz rahatsız oluyor. Led türü ışık kaynakları tüm evde kullanılmalıdır. Gözünüzü yormayan ışık, kitap okurken, film izlerken vs. her durumda sizin için faydalı olacaktır. Led şerit kolayca kıvrılabildiği ve kendinden yapışkanlı olduğu için, ev sahipleri uygulamaları kendileri bile, üstelik çok fazla uğraşmadan yapabilirler. Kendi zevkinize göre bazen akvaryumunuzu, bazen rahatlığı ile size konfor sağlayan koltuğunuzu led şeritler ile ışıklandırabilir ve ışık oyunlarının evinize bambaşka bir görüntü vermesini sağlayabilirsiniz. İnsanların kendi alanlarını oluşturması önemlidir. Bu alanları oluştururken kendi emeklerini harcamaları da oluşturulan alanı daha değerli yapacaktır. Bu nedenle siz de kendi evinizi Led ile daha özel bir ortama dönüştürebilirsiniz. Bu sayede hem yaptığınız işten her gün eve gelince mutlu olursunuz hem de Led gibi huzur veren bir şey ile uğraşırken stres atarsınız. Evinizde özel bir sinema köşesi oluşturabilir, sanki sinemaya gitmiş hissi veren aydınlatma ile filmlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Patlamış mısırınızı almayı sakın unutmayın.

Reklamcılık

Rekabetin üst düzeyde olduğu günümüzde, reklam, tanıtım özel bir önem kazanmış durumda. İsminizin diğerleri arasından sıyrılmasını, hemen sivrilmesini istediğinizde firmanızın tanıtımına önem vermelisiniz. Şerit Led aydınlatmalar ile firma isimlerini kolaylıkla görünebilir hale sokabilir ve ayrıca bu firma isimlerine çok estetik bir görüntü verebilirsiniz. Işık oyunları için kullanabileceğiniz Led şerit iş yerinizin daha ilgi çekici hale gelmesini sağlayacak, sadece iş yerinizi merak edip gelenler, kim bilir belki de müşteriniz olup çıkacaklar. Led Şerit deyip geçmeyin. Kaliteli, göze hoş gelen, iyi uygulamalar size yeni müşteriler getirebilir

Sipariş için :  http://www.ledavrupa.net/serit-led