Şerit Led

 

Şerit Led'ler küçük mini ampüllerin bir şerit üzerine dizilmesi ile oluşan esasında minik LED ışıklardır.Genel bir metre led şeritinde 60 adet led bulunur kullanıma göre tek çipli veya üç çipli olanlarıda mevcuttur.

Genelde 1 metrede 60 LED bulunur. Tek çipli ve üç çipli olanları mevcut olmakla birlikte yaygın olarak tek çip'li ve metrede 60 Led bulunan Şerit Led'ler kullanılmaktadır. Bununla beraber metrede 30 Led bulunduran 3 çipli ledler de mevcuttur.

 

Şerit Led Çeşitleri

 

LED şerit'in uygulaması kolaydır, kendinden yapışkanlı olup metal, cam, ahşap hatta boyalı duvar yüzeylerine kolaylıkla yapışır. Bu ledlerin hemen hemen tümü 12 volt DC akım ile beslenir. Bu sebeple LED Şerit  için 220 voltu 12 volta düşüren adaptörler kullanılır. LED “Işık Yayan Diyot” anlamında LED’ler elektronik devrelerden elektrik akımı taşıyabilen yarı iletken bir elemandır. Led şerit’ler normal halojen ışıklara göre daha masraflı ve daha uzun ömürlüdür.Sıradan ampullere göre değişkenlik olsada ortalama bazen 5 kat bazen ise 20 kat daha uzun ömürlü olmaktadır tabii ki buna ürünün nasıl kullanıldığı ve ortamında etkisi büyüktür. Led Şerit’ler normal ampullere göre ısı çıkışı bakımından güç kaybeder bu kaybettiği ısıyı verimli olarak sıradan ampullere göre daha çok yayar. Enerji kaybı özellikle normal ampullere göre led şeritlerde %400’e kadar yüksek bir orana çıkabilir.

 

LED Şerit Montajı

 

LED Şerit ürünleri, arkasındaki yapışkan çıkarılıp istenilen yere uygulandıktan sonra şebeke gerilimini uygun değerlere düşürecek olan led adaptörü ile elektriğe bağlanmalıdır. Kullanılacak ürünün metrajına göre istenilen akım değeri hesaplanarak adaptör seçilmesi gerekmektedir. Bunun için lütfen bize ulaşın yardımcı olalım.

 

Kullanım Alanları

 

Mini Led Işıklar görselliğin ön planda olduğu; Binalarda, tarihi binalarda, evlerde mutfaklarda, minibüslerde, otomobillerde, kardonpiyer tavanlarda, gergi tavanlarda sık sık kullanılan bir aydınlatma ürünüdür. Son yıllarda özellikle enerji tasarrufu konuları çokca dile getirildiği için ve enerjinin ve elektriğin az kullanılması ve verimli kullanılması amacıyla led şeritler sıkça kullanılır zaten amaç az ve verimli ışıklandırmadır.Bu doğrultuda LED ışıklandırmaların geleceği açıktır akıllı ışıklandırma ve az ve uzun ömürlü bir ışıklandırma için hemen bizimle iletişime geçin size uygun LED ürününü gönderelim.

Noas

Sıralama:

Bu site iMağaza Eticaret Sitesi altyapısını kullanmaktadır.