LED Panel Nedir?

  • |

LED Panel Nedir?

LED panelden önce LED ifadesine bakılırsa, ışık yayan birim şeklinde tanımlanabilir. Genel bir tanımlamayla LED panel ürünleri ise bir panelin içine LED aydınlatma çiplerinin yerleştirilmesi ve üzerinin pleksi ile kaplanmasıyla hazırlanır. Tasarruf etmek isteyenler için eşit ışık dağılımı sağlaması, uzun vadede sorunsuz kullanım gibi avantajlarıyla sıkça tercih edilen bir üründür. Teknolojik gelişmelerin paralelinde ürünlerin giderek daha fazla çeşitlendiğini de belirtmek gerekir. LED paneller farklı kategorilere göre değişik şekillerde sınıflandırılır.

LED Panel Nerde Kullanılır?

Kullanım yeri açısından LED paneller herhangi bir sınırlandırma oluşturmazlar. Herhangi bir iç mekânda aydınlatma aracı olarak kullanılabilir. Alışveriş merkezleri, ofisler, hastaneler ev içleri aydınlatma alanları ve daha birçok alanda kullanımları mümkündür.

Fiyatlandırma Nasıl Yapılıyor?

Ürün fiyatlandırmasında malzeme özellikleri markası, verimlilik ve aydınlatma kapasitesi gibi teknik özellikler dikkate alınmaktadır. LED panel fiyatları arasında seçim yaparken geleneksel ürünlere göre verim açısından fark yaratılması durumuna dikkat etmeniz önerilir. Ayrıca bilinmesi gereken diğer bir detay, bir ürünün fiyatı yüksekse o ürünün gerçekten kaliteli olacağıdır. Yani bazı sektörlerdeki gibi boşuna para verdiğiniz hissi oluşmaz. Düşük faydası olan ürünlerin ücreti de düşüktür. Kapsamlı özelliklere sahip ürünlerin fiyatları da pahalıdır.

LED Panel Çeşitleri

Genel bir fikir oluşturması açısından LED panel çeşitleri sıralanabilir: camlı yuvarlak, camlı kare, çift renkli armatürler, sıva altı yuvarlak LED paneller, sıva üstü yuvarlak ve kare LED paneller, boyutlarına göre 60*60-30*30 gibi ebatlardaki LED paneller vs. olarak devam edecektir. Her ürün tasarruf özellikleri bakımından A+++ niteliğindedir. Kendi beklentilerinize uyan ürünlerden seçim yapabilirsiniz.

LED Panel Satın Alma

Herhangi bir LED aydınlatma sistemleri ürününü satın almak istediğinizde öncesinde genel ürün araştırması yaparak, en verimli ürünü bulmaya çalışarak seçim yapabilirsiniz. En geniş alanı en çok verimle aydınlatacak ürünler hem ürün ömrü hem de tasarruf edilmesi bakımından önemlidir. Bu noktada her LED panelin sizin için iyi olacağı düşüncesinden uzaklaşılması gerekiyor. Kullanılacak birim alanı da hesaba katarak aydınlatma kapasitesi son derece önemlidir. Zaten ürünün amacı verimli aydınlatma yapılabilmesi olduğundan size bekleneni vermeyen ürünü satın almak zaten boşuna para harcamak anlamına gelir. Bir diğer önemli nokta ürünlerin garanti süreleridir. 2 yıl garantili satın alma sonrasında ürünün kendisinden kaynaklanan problemlerde ve kapsam dahilindeki diğer maddelerde değişiklik, bakım vs. taleplerinizi iletebiliyorsunuz. Bu da yine ekonomik açıdan uzun vadede size artı katar.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz