İstanbul Şerit LED şirketi

  • |

İstanbul Şerit LED şirketi

şerit LED, küçük Led lambaların bir şerit üzerine yapıştırılarak dizilmesiyle oluşturulan, ışık yayan bir aydınlatma cihazıdır. İstanbul şerit LED şirketinde satılan şeritlerin üzerinde genellikle tek çipli ve üç çipli olanlar yer alır. Bu çipler genellikle en az 1 metre ya da 5 metre arasında bulunan şeritlerin üzerine dizilirler. Şerit LEDler farklı renkler de olabilirler. Beyaz, mavi, yeşil, kırmızı gibi bir çok renklerde olabilmektedirler. Ayrıca kendi kendine renk değiştiren çeşitleri de mevcuttur.

Şerit LEDler Bir Çok Amaçla Kullanılabilir

Şerit LEDlerin kullanım alanları sayamayacağımız kadar çoktur. Bahçe ve parkların süslenmesinde, eğlence salonlarında, mutfak dolaplarının yanlarında, arabalarda, mimaride, mobilyalarda, TV ünitelerinde, minibüs ve kamyonlarda, ağaçlarda ve sayamadığımız iç ve dış mekanlarda bir çok projede kullanılmaktadırlar. Ayrıca flat ofislerde, tasarım evlerde, zeminlerde, merdiven altlarında da şerit LED takılarak ekstra ışığa gerek kalmadan enerji tasarrufu yapılmaktadır. Bunların yanı sıra gergi tavan işlemlerinde tavanın ana aydınlatma cihazı LED şeritlerdir. Bu yüzden gergi tavan yaptırılacaksa LED kullanılmak zorunluğu vardır.

Montajı Nasıl Yapılır

LED aydınlatmalar çok düşük enerji harcadıkları için bu nedenle klasik holojen ampullerden gelen ışığı şerit LED için kullanılamaz. Bu durumdan dolayı ev elektriğinden gelen elektriği düşürmek için LED trafolara ihtiyaç vardır. Şerit LEDleri bağlarken bazı araç gereçlere ihtiyaç vardır. Örneğin lehim makinesi, lehim ve kablo gibi araçlar işinizi kolaylaştıracaktır.