Kayseri Şerit Led

  • |

Türkiye illerinin tamamı ve Kayseri`de Şerit Led almak için hem elektrikçilerin hemde son kullanıcıların yüksek fiyattan çektiği anlayışa son veriyoruz. Şerit Led Aydınlatma ürünleri satan esnaflarımıza doğru bilgileri aktarıp uygun fiyat koşullarıyla son kullanıcılara aktarımını sağlıyoruz.

Şerit Led alırken hangi unsurlara dikkat etmeliyiz ? Ayrıca üzerindeki kodlar nelerdir ?

Artık şerit led'ler üzerinde bulunan kodlara,led diyotlarına,dirençlerine ve pcb led yollarının gerçek standartlarına değil tamamen ithatlatcı firmaların verdikleri numunelere göre yapılmaktadır. Ben Pcb incelt diyotları küçült pcb double yerine yarı double yap dersem imalatçı firma ona göre yapar verir. Şuanda türkiyedeki ledler ne yazıkki böyle.

Şerit Led Kodları 

3528,5050,5630

3528 Led Tipi:  pcbsi( pcb led yoludur) oldukca ince bildiğiniz gazete kağidi gibi , tek dirence üç led koyuluyor.Her Led'de tek diyot var. yani Tek çipli diye tabir ettiğimiz üründür. 3 led arası 351'lik direnc koyarlar bazıları 151'lik direnc koyarlar. Az giden üründür. 

5050 Led Tipi: 3 çipli şerit led'dir. üç led arası 1,2,3 direnc olabiliyor bunlar 151 veya 351 olarak ayrılabiliyor. pcb olaran single pcb ve double pcb olarak değişebiliyor. single olan yollar parabandından biraz daha kalindir. Tercih herzaman double yollardir. yani kalın tabanı olan.

 

5630 Led Tipi: 8 çipli ve barled veya çubuk led diye tabirler kullanılır. Aleminyum taban üzerine döşenen ledlerdir güçlü ışık verir göz alıcıdır. Şimdilerde Pcb tabanlı 5630 şerit ledler moda olmuştur kullanımı pratik diye insanlar tercih etmektedir. 

 Tavsiye: 5050 Smd Double Şerit Led,tabiki alacağiniz firmadan tüm özelliklerini bilgilerini almanız,akabinde alış verişi yapmalısınız.